HONOR dnes spustil predpredaj vlogovacieho telefónu HONOR 50, ktorý je vybavený 108MPx hlavným fotoaparátom, 66W rýchlym nabíjaním, efektným dizajnom inšpirovaným prírodou a službami Google.

Až do 14. novembra je k dispozícii za špeciálnu cenu v predpredaji. Zatiaľ čo verzia s kapacitou 6 GB RAM + 128 GB ROM stojí štandardne 499 EUR a verzia s 8 GB RAM + 256 GB ROM 599 EUR, HONOR 50 sa v rámci predpredaja bude predávať o 50 eur lacnejšie – teda za sumu 449 eur, resp. 549 eur. Na výber sú tri farebné varianty: Frost Crystal, Emeral Green a Midnight Black.

HONOR 50
HONOR 50

Pokročilá kamera pre video

HONOR 50 reaguje na rastúci trend natáčania krátkych videí a posúva jej tvorbu na novú úroveň. Na prednej strane je 32 MPx fotoaparát s uhlom záberu 90°, s ktorým môžete zachytiť kvalitné zábery, aj keď je v pozadí viac ľudí alebo rozsiahla scenéria. Na zadnej strane sú štyri fotoaparáty: 108 Mpx hlavný fotoaparát, 8 Mpx širokouhlý fotoaparát, 2 Mpx makro fotoaparát a 2 Mpx merač hĺbky.

HONOR 50
HONOR 50

Duálne fotoaparáty obsahujú aj umelú inteligenciu (AI) na rýchle prepínanie medzi fotoaparátmi pomocou šiestich režimov Multi-video. Vo videu tak môžete použiť predný a zadný fotoaparát súčasne a vytvárať tak zaujímavý obsah. Fotoaparát ponúka aj doplnky, ako je režim vylepšenia krásy, širokouhlé snímanie, možnosť fotografovať priamo z videa alebo vopred pripravené šablóny príbehov na spestrenie záberov. Pri natáčaní videa môžete využiť aj bezdrôtové slúchadlá pripojené cez Bluetooth a využiť ich ako externé mikrofóny .

Dvojitý dizajn krúžku objektívov

HONOR 50 má tenký rámik na prednej strane a 2,5D lesklé sklenené okraje na hornej a dolnej strane displeja. Hladký povrch je príjemný na pohľad aj na držanie v ruke. Keď zadnú stranu nakloníte proti svetlu, uvidíte zaujímavé odlesky.

Dizajn duálneho prstenca fotoaparátu na zadnej strane pozostáva z dvoch sústredných kruhov a je to pripomienka klasickej zrkadlovky s dvoma objektívmi. Zadný fotoaparát pripomína pár očí. Dizajn HONOR 50 je inšpirovaný výrobou luxusných šperkov a hlavný fotoaparát je doplnený kovovým krúžkom po okraji.

HONOR 50
HONOR 50

Displej

Nový HONOR 50 je vybavený 6,75″ displejom OLED so zakrivením 75°, ktorý podporuje rozlíšenie Full HD 2340 × 1080. Displej dokáže zobraziť 1,07 miliardy farieb a pokrýva 100 % farebnej škály DCI-P3. Obnovovacia frekvencia displeja je až 120 Hz, vzorkovacia frekvencia snímania dotyku je 300 Hz. To zaručuje vysokú rýchlosť odozvy displeja na ovládanie. Obnovovaciu frekvencia displeja si môžete upraviť ak potrebujete ušetriť elektrickú energiu.

Rýchle nabíjanie a procesor od Qualcomm

Jednočlánková batéria s kapacitou 4300 mAh zabezpečí celodenné používanie. Nabíjanie má výkon 66 W a s technológiou SuperCharge dokáže telefón nabiť až na 70 % za 20 minút.

Základom telefónu je procesor Qualcomm SnapdragonTM 778G 5G, ktorý v porovnaní s predchádzajúcou generáciou zvyšuje výkon CPU a GPU o 45 % a výpočtový výkon pri umelej inteligencii o viac ako 100 %.

HONOR 50
HONOR 50

Rozhranie Magic UI 4.2

Softvérovým základom HONOR 50 je Android 11 a služby Google plus je tu používateľské rozhranie Magic UI 4.2. To podporuje rýchle prepínanie medzi obrazovkami alebo pomáha pri zdieľaní obrázkov medzi inými zariadeniami. HONOR 50 ponúka rad prispôsobiteľných aplikácií a vizuálnych prvkov zobrazených na pracovnej ploche.

Zvýhodnené ceny platia od dnes do 14. novembra 2021.

Zdroje: HONOR, vlastné

Prečítajte si tiež

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.

Nechajte nám správu