Huawei ohlásil výsledky svojho podnikania v prvom polroku 2021. Došlo k výraznému prepadu v mobilnej divízii, ale podľa oficiálneho stanoviska firmy sú výsledky stále v súlade s odhadmi zo začiatku roka.

V prvom polroku Huawei zaregistroval obrat na úrovni 320,4 miliárd CNY (to je v prepočte 41,8 miliárd EUR). Čistý zisk predstavuje 9,8 %.

  • Divízia sieťových riešení: 136,9 miliárd CNY (17,9 miliárd EUR)
  • Divízia podnikových riešení: 42,9 miliárd CNY (5,6 miliárd EUR)
  • Divízia spotrebiteľských riešení: 135,7 miliárd CNY (17,7 miliárd EUR)

Situáciu komentuje Eric Xu, súčasný predseda predstavenstva Huawei. “Naším cieľom je prežiť, no spôsobom ktorý je v súlade s princípmi trvalej udržateľnosti. Napriek nižšiemu obratu v spotrebiteľskej divízii v dôsledku vonkajších zásahov, veríme, že ostatné divízie budú v nasledujúcich rokoch stabilne rásť.

Huawei vysvetľuje, že za výrazný pokles tržieb zodpovedajú sankcie v dôsledku obchodnej vojny, no aj predaj dcérskej značky telefónov Honor. Zisky z predaja značky Honor v polročnom vyčíslení uvedené nie sú.

Firma možnosť hromadných prepúšťaní odmieta. Stratégia manažovania ľudských zdrojov je totiž naviazaná najmä na oblasť vedy a výskumu, do ktorej Huawei každoročne investuje väčšie a väčšie čiastky (15 % tržieb za posledné 3 roky). Firma sa tiež spolieha na rastúcu divíziu podnikových riešení. Dôvodom je čoraz rýchlejšia digitalizácia v mnohých štátoch po celom svete.

Zažívame náročné časy, no naši zamestnanci vytrvali s mimoriadnym odhodlaním a silou. Budeme pokračovať v inovovaní, aby sme pomohli vybudovať inteligentný svet s nízkymi emisiami uhlíka,“ dodal Eric Xu.

Huawei zatiaľ nezverejnil výsledky za lokálne trhy, zisťujeme, ako dopadla slovenská pobočka tejto technologickej firmy.

Zdroj: Huawei

Prečítajte si aj:

Ako to bude s dostupnosťou Huawei P50 a ďalších Huawei telefónov na Slovensku?

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.

Nechajte nám správu