Už sme informovali o tom, že Xiaomi ide karta a zvyšuje svoj podieľ na trhu, predovšetkým v Európe.- Potvrdila to aj spoločnosť Canalys, ktorá sa venuje prieskumom svetového trhu.

Podiel na trhu globálne

Podiel na trhu globálne

Nedávno zverejnila svoju správu o svetovom trhu smartfónov za 2. štvrťrok, podľa ktorej spoločnosť Xiaomi na svetovom trhu obsadila druhé miesto so 17 % podielom a 83 % medziročným rastom. Medzitým sa Xiaomi po prvý raz dostala na prvé miesto medzi značkami smartfónov v Európe a naďalej sa drží aj na prvom mieste v regióne CEE.

Podiel na trhu v strednej a východnej Európe

Podiel na trhu v Európe

Podľa údajov spoločnosti Canalys o dodávkach smartfónov za 2. štvrťrok 2021 sa spoločnosť Xiaomi po prvý raz umiestnila na prvom mieste v Európe s trhovým podielom vo výške 28 % a medziročným rastom na úrovni 70 %, čo dokazuje rýchly rast a vysokú dynamiku spoločnosti na európskom trhu.

Spoločnosť Xiaomi naďalej rozširuje svoju vedúcu pozíciu a umiestnila sa na 1. mieste v strednej a východnej Európe. Vykázala trhový podiel vo výške 36 % a medziročný nárast o 82 %, čo výrazným spôsobom prekonáva druhé miesto.

V rámci regiónu sa spoločnosť Xiaomi umiestnila na 1. mieste v týchto krajinách: Slovensko, Rusko, Poľsko, Ukrajina, Rumunsko, Česká republika, Bielorusko, Chorvátsko a Litva.

Podiel na trhu na Slovensku

Podiel na trhu na Slovensku

Na Slovensku Xiaomi dosiahla vedúcu pozíciu s trhovým podielom 48% a medziročným rastom na úrovni 90%, čo výrazne prekonáva druhé miesto.

Prečítajte si aj 

Xiaomi predbehlo Samsung: V Európe má najväčší trhový podiel

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.

Nechajte nám správu