Áno, to naozaj ide a to priamo v NAY. Funguje to tak pri predaji tovaru v kamennej predajni ako aj pri nákupe na eShope. V tomto článku si ukážeme, ako to funguje.

Treba len splniť niekoľko podmienok. Prvou je vybrať si tovar s hodnotou vyššou ako 112 eur. Buď jeden tovar alebo niekoľko menších, to je už na vás. Celková hodnota nákupu však musí byť 112 eur alebo viac. Ďalej sa podmienky rôznia podľa toho, či si tovar kupujete v kamennej predajni alebo na e-Shope. Celá akcia trvá v NAY od 2. augusta do 5. septembra 2018 a určite sa ju oplatí využiť.

Nákup v kamennej predajni

Ak tovar vyberiete v kamennej predajni, musíte mať so sebou dva osobné doklady – napr. občiansky preukaz, pas alebo vodičský preukaz. Tiež môžete použiť preukaz poistenca zdravotnej poisťovne, rodný list, sobášny list a pod. Špeciálne podmienky môžu platiť, ako tovar kupujete ako živnostník.

A potom zaplatíte pri pokladni len 10 % ceny z vybratého tovaru. Následne splácate 9 mesiacov dlžnú sumu a výhodou je to, že pritom neplatíte žiadny úrok. Zaplatíte teda presne takú sumu, ako by ste platili pri predaji za plnú sumu.

Pozrime si konkrétny príklad-. Ak si vyberiete tovar za 112 eur, zaplatíte v predajni len 11,20 eur. Následne platíte ostávajúcu dlžnú sumu (112-11,20)/9 = 11,20 eur mesačne. A je to s nulovým úrokom (RPMN = 0), teda platíte 9 mesiacov sumu 11,20 eur a nič navyše.

Nákup v e-Shope

Tento spôsob predaja už preferuje mnoho ľudí a aj v tomto prípade sa dá využiť akcia s nulovým úrokom na dobu 9 mesiacov.

Opäť si v e-Shope treba vybrať tovar v celkovej výške presahujúcu 112 eur. Potom si treba zvoliť spôsob dopravy a platbu označenú ako „Splátky QUATRO“. Vyplníte vaše fakturačné údaje a následne budete presmerovaní na portál tejto splátkovej spoločnosti. Tu si vyberiete položku označenú ako „0% navýšenie,10% a 9 m“. Po schválení úveru splátkovou spoločnosťou dostanete zmluvu na uvedenú adresu ako doporučený dopis. Tú podpíšete a odošlete späť. Ak ste už klientom spoločnosti QUATRO, prebehne podpis zmluvy elektronicky. Ak nakupujete v e-Shope ako živnostník alebo ste dôchodca môže splátková spoločnosť vyžadovať okrem dokladov totožnosti aj iné doklady, napr. potvrdenie od platcu starobného dôchodku či potvrdenie o podaní daňového priznania.

Po podpise splátkovej zmluvy vám kuriér doručí váš tovar na uvedenú adresu pričom pri prevzatí mu uhradíte len 10 % z celkovej ceny tovaru. Tovar si môžete hneď užívať. Zvyšnú dlžnú sumu splácate v nasledujúcich 9 mesiacoch rovnako, ako je to v prípade prebratia tovaru v kamennej predajni. Ani v tomto prípade nezaplatíte ani o cent navyše. Sumy za tovar sú rovnaké, ako keby ste ich zaplatili naraz a v hotovosti.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.

Nechajte nám správu