Spoločnosť Xiaomi začala s montážou smartfónov v Indii už v roku 2015 a teraz oznámila, že v krajine otvorí tri nové továrne na ich výrobu.

Spoločnosť na svojej tlačovej konferencii zameranej na investície informovala približne 50 dodávateľov komponentov o zložitosti indického výrobného ekosystému.

Hlavným cieľom Supplier Investment Summit je uľahčenie výrobných a distribučných procesov pre komponenty v Indii. Xiaomi, a napríklad aj Samsung, dovážajú komponenty z iných krajín, pretože v krajine nie sú vytvorené vhodné podmienky, ktoré by umožňovali využívať zdroje pochádzajúce z vnútroštátnej distribúcie.

Pokiaľ by sa všetkých 50 dodávateľov rozhodlo založiť svoje pobočky v krajine, viedlo by to k najväčšej jednotnej investícii v elektronickom spracovateľskom priemysle. Dodatočné investície by sa tak mohli pohybovať na úrovni 2,5 miliardy dolárov a viedlo by to k vytvoreniu viac ako 50 000 pracovných miest. Tento ambiciózny plán ale môže stroskotať na nedostatočne kvalifikovanej pracovnej sile pre obsadenie potrebných pracovných pozícií.

Ešte v roku 2015 spoločnosť Xiaomi pri založení prvej továrne  spolupracovala so spoločnosťou Foxconn. V roku 2017 v spolupráci s Hipad Technologies bola vybudovaná druhá továreň a Xiaomi zároveň tvrdí, že 95% všetkých predajov v krajine tvorí cenovo dostupný modelový rad Redmi. Tento fakt moc nenahráva Mi MIX 2, ktorý má iba 5% podiel z celkových predajov.

Pre Xiaomi je vytvorenie sebestačnosti veľmi dôležité. Pre indický trh je Xiaomi dôležitý hráč a spoločnosť sa to snaží pretaviť v záväzku „Make in India“ v prospech zákazníkov, aby dokázala uspokojiť neustále rastúci dopyt po ich zariadeniach.

zdroj: androidcentral

Prečítajte si aj:

Huawei Mate 20 prešiel testom Antutu. Konkurenciu nechal ďaleko za sebou

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.

Nechajte nám správu