Chce Xiaomi dosiahnuť väčší úspech v USA ako spoločnosť Huawei?

Xiaomi sa už pokúšalo priniesť svoje Mi zariadenia s Androidom v posledných rokoch niekoľko krát. Ale pre rôzne, často nevysvetlené okolnosti vždy pozastavili svoju úplnú kampaň. Teraz, opätovne “čínsky zázrak” pripravuje svojich fanúšikov v štátoch na svoj príchod. Začiatok vstupu na americký trh je plánovaný na koniec roka 2018, alebo začiatok roka 2019.

Vďaka svojim neuveriteľným úspechom na rozvojových trhoch, napríklad v Indii a vstupe na trhy v západnej Európe, sa pekingská spoločnosť očividne snaží využiť príležitosť a rozšíriť svoje pôsobenie aj na druhom najväčšom svetovom trhu so smartfónmi.

Predtým, než príde k vypusteniu ďalšej vlajkovej lode Mi v USA, stojí za zmienku spomenúť, že existuje niekoľko faktorov, ktoré by mohli ohroziť potenciálne plány spoločnosti Xiaomi.

Najväčšou prekážkou je najväčší čínsky hráč na trhu, Huawei (a v menšej miere ZTE), ktorý sa stretol pri pokuse priniesť svoje vlajkové lode americkým operátorom s problémami. Táto nepríjemná situácia sa stala aj politickým ohniskom, ktoré podporili aj šéfovia FBI, CIA a NSA a navrhovali zákaz predaja telekomunikačných zariadení, kvôli údajným vzťahom spoločnosti s čínskou vládou.

Pokiaľ sa chce Xiaomi vyhnúť podobným obvineniam a všeobecnému strachu, musí uspieť hlavne pri rokovaniach s operátormi, čo bude pravdepodobne dosť ťažké, kvôli predošlým neúspechom s Huawei.  Vynára sa ďalšia otázka, že do akej miery by sme mali brať slová Lei Juna za pravdivé. Podľa Bloomberg, Xiaomi údajne zverejnilo záujem preinvestovť 100 miliárd dolárov v priebehu tohto roka.

Skutočnosť, že sa pripravujú plány na vstup na trh do USA je dobrá správa pre fanúšikov Xiaomi.

zdroj: androidauthority

Prečítajte si aj:

Huawei sa v USA trápi. Najnovšie čelí kritike za umelo vytvorené recenzie

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.

Nechajte nám správu