Najnovšie vyjadrenia analytika spoločnosti KGI, Ming-Chi Kua, naznačujú, že ďalší iPhone bude mať ako jediného dodávateľa mobilných modemov spoločnosť Intel.

To by eliminovalo dlhodobé spoliehanie sa na modemy od Qualcommu. Zároveň to môže zvýšiť napätie počas prebiehajúceho súdneho sporu medzi Applom a Qualcommom. Jeden zo súdnych sporov medzi týmito dvoma firmami, ktorý inicioval Qualcomm, tvrdí, že Apple neoprávnene zdieľal patentový kód s Intelom. Tým by sa potvrdili slová Ming-Chi Kua o možnej spolupráci Intelu s Applom.

Očakávaná exkluzivita Intelu môže byť ale krátkodobá, keďže Apple môže stále posielať určité pokyny, ktoré spoločnosť Qualcomm vynakladala ako vyjednávaciu koncesiu pri pokuse o ukončenie právneho sporu. Spoločnosť Apple sa tiež na svojich dodávateľov spolieha veľmi ťažko. V minulosti sme sa stretli s diverzifikovaným dodávateľským reťazcom pre displeje a aj ďalšie komponenty. Pokiaľ je to možné, Apple tiež uprednostňuje navrhovanie vlastných komponentov, ako to bolo naposledy pri prechode na vlastnú GPU. Otázkou je, či budú mať tieto zákulisné hry nejaký vplyv na používateľov produktov od Apple. Myslíme si, že nie.

Určite však môžeme v nových iPhonoch počítať s rýchlejším LTE, bez ohľadu na to, či bude dodávateľom čipov Intel alebo Qualcomm. To bude jednoznačne nevyhnutný krok na udržanie tempa so Samsung Galaxy S9 s čipom Exynos 9, ktorý tiež sľubuje zrýchlenie celulárnej konektivity.

zdroj: theverge

Prečítajte si aj:

Apple dnes predstaví nový iPhone 8 a iPhone X. Všetko, čo o nich zatiaľ vieme (doplnené)

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.

Nechajte nám správu