Česká a slovenská pobočka spoločnosti Microsoft bude mať od 1. marca 2018 nového generálneho riaditeľa. Po takmer piatich rokoch vystrieda predchádzajúcu šéfku, Biljanu Weber, Rudolf Urbánek (38). Biljana Weber preberá od 1. apríla 2018 vedenie segmentu podnikových aplikácií pre západnú Európu.

Rudolf Urbánek prichádza do Microsoftu po 16 rokoch v spoločnostiach T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom. V posledných rokoch zodpovedal, ako výkonný riaditeľ segmentu podnikových zákazníkov pre český a slovenský trh, za celkovú obchodnú stratégiu v oboch krajinách, od vedenia priamych a nepriamych predajných kanálov až po marketing, vývoj nových produktov, plánovanie, analýzy a riadenie vzťahov so zákazníkmi, zákazníckymi službami a ICT dodávkami.

Počas svojho pôsobenia v T-Mobile mal Rudolf príležitosť podieľať sa na rade zásadných zmien súvisiacich s vývojom telekomunikačného trhu, ale aj s transformáciou spoločnosti. Zodpovedal napríklad za obchodnú integráciu spoločnosti T-Mobile, GTS a T-Systems, úspešne riadil prechod T-Mobile Czech Republic k plne integrovanému ICT a telco operátorovi v podnikovom segmente s rastúcimi tržbami a podielmi na trhu v súčasných aj v nových segmentoch. Podieľal sa na dosiahnutí synergií plynúcich z obchodného prepojenia českého a slovenského trhu v korporátnom segmente.

Inovácia a transformácia sú agendy, ktoré ma sprevádzajú celú moju kariéru. V posledných rokoch som podporoval prebiehajúcu digitálnu transformáciu služieb T-Mobile, hlavne infraštruktúrne projekty využívajúce cloud a veľké dáta. Verím, že najväčší potenciál nových technológií je ešte len pred nami a neviem si predstaviť lepšiu príležitosť, ako sa na tomto vývoji podieľať, než je v Microsofte,“ uviedol Rudolf Urbánek. „Microsoft je pre mňa najrelevantnejší hráč v oblasti digitálnej transformácie. V posledných rokoch u neho vnímam obrovský komerčný náboj a prielomové inovácie. Veľmi sa teším na to, že sa stanem súčasťou prebiehajúcej transformácie tejto spoločnosti a prispejem k naplneniu jej cieľu – pomáhať všetkým ľuďom a organizáciám na svete dokázať viac pomocou technológií.“

Rudolf v minulosti pôsobil na rôznych pozíciách v obchode a marketingu na Slovensku aj v Čechách. Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave. S manželkou a dvomi deťmi žije v Bratislave. Jeho vášňou je šport, a to najmä lyžovanie. Taktiež rád číta a cestuje.

Biljana Weber stála v čele českého Microsoftu od júla 2013, v lete 2016 riadila spojenie českej a slovenskej pobočky. Pod jej vedením sa Microsoft stal lídrom na trhu v oblasti moderného štýlu práce, podieľala sa na výraznom rozvoji vývojového centra v Prahe a predovšetkým na posilnení pozície firmy ako dôveryhodného partnera pre digitálnu transformáciu medzi sektormi.

Pôsobenie v českom a slovenskom Microsofte je jedným z najlepších období môjho pracovného života. Bol to čas zásadnej kultúrnej zmeny a veľkej premeny vnímania Microsoftu na trhu – a to so skvelým tímom a v regióne, ktorý miluje technológie,“ uviedla Biljana. „Redefinovanie obchodných procesov patrí medzi klúčové spôsoby, ako urýchliť rast našich komerčných cloudových služieb. Vo svojej novej pozícií budem spolu s obchodnými manažérmi v 12 krajinách rozvíjať náš biznis tým, že zákazníkom pomôžeme maximálne vyťažiť príležitosti, ktoré na trhu otvára digitálna transformácia.

 

 

Značky:

Nechajte nám správu