O tom, že operátori T-Mobile a Sprint sa plánujú spojiť sa na americkej burze začalo hovoriť už na konci minulého roka. Dnes tieto spoločnosti oznámili spojenie, čím vzniká telekomunikačný operátorov so silou 26 miliárd USD. 

Spojená spoločnosť bude pracovať pod taktovkou ľudí z T-Mobile. Základňa bude v meste Bellevue, v štáte Washington a bude vedená CEO T-Mobile CEO, Johnom Legereom. Doterajší T-Mobile COO, Mike Sievert sa posunie do správnej rady ako prezident a COO kombinovanej spoločnosti. ďalší členovia správnej rady sa vyberú z oboch spoločností.

T-Mobile a Sprint sú aktuálne číslo 3 a 4 medzi mobilnými operátormi v USA. Trh v USA vedie Verizon nasledovaný AT&T. Týmto spojením sa karty medzi operátormi poriadne premiešajú.

Americké spojenie však bude mať podľa nás minimálny alebo žiadny dosah na fungovanie telekomunikačného biznisu v Európe a špeciálne na Slovensku.

Zdroj: MobileWorldLive

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.

Nechajte nám správu