Taxify získal 175 miliónov dolárov od investorov na čele s nemeckou automobilkou Daimler, ktoré spoločnosť využije na ďalší rozvoj svojej technologickej platformy a rozšírenie do ďalších miest, prevažne na domácich trhoch v Európe a Afrike.

 Investičné kolo bolo vedené globálnym automobilovým lídrom Daimler, ktorý v rámci svojho portfólia disponuje množstvom európskych mobilných a technologických spoločností. Daimler sa tiež stane členom správnej rady spoločnosti Taxify.

Európsky fond rizikového kapitálu Korelya Capital a spoluzakladateľ spoločnosti TransferWise, Taavet Hinrikus, sa tiež pridali k viacerým existujúcim investorom vrátane Didi Chuxing v investičnom kole, ktoré zvýšilo trhovú hodnotu Taxify na 1 miliardu amerických dolárov.

Taxify založil v roku 2013 v Estónsku vtedy ešte 19-ročný Markus Villig, ktorý si peniaze na vybudovanie prvej verzie a získanie prvých šoférov požičal od svojich rodičov. Taxify je dnes jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich spoločností na svete s viac ako 10 miliónmi cestujúcich a 500 000 vodičmi vo viac ako 25 krajinách.

Jörg Lamparter, vedúci oddelenia pre mobilitu v spoločnosti Daimler Financial Services povedal: „Už dnes poskytujeme služby mobility pre takmer 22 miliónov zákazníkov na celom svete – počnúc od carsharingu, multimodálnych platforiem až po zdieľanú jazdu. Taxify je ideálnym doplnkom k existujúcemu a rozsiahlemu portfóliu služieb mobility. Vďaka svojmu rýchlemu rastu a rozsiahlemu geografickému pokrytiu, je Taxify dokonalým riešením pre Daimler.

Markus Villig, CEO a spoluzakladateľ Taxify povedal: „Našou misiou je budovať budúcnosť mobility a je skvelé mať podporu investorov, akým je Daimler a Didi. Počet jázd cez Taxify vzrástol vlani desaťkrát, a to aj napriek faktu, že naše domáce trhy v Európe a Afrike sú jedny z najzložitejších trhov na svete. Dnes používa aplikáciu Taxify viac ako desať miliónov ľudí na celom svete. Ale to je len začiatok, keďže sa čoraz viac ľudí vzdáva vlastníctva automobilov a rozhodujú sa pre jazdu iba keď ju potrebujú.

 

Značky:

Nechajte nám správu