Bude míňať miliardy dolárov za nákup podielu v EMI Music a chce zvýšiť aj investície do smartfónov.

Spoločnosť Sony zaznamenala obrat k lepšiemu už počas pôsobenia bývalého šéfa Kaza Hiraia. Ten trval na tom, aby spoločnosť vynakladala svoje prostriedky iba do obchodných plánov, ktoré majú potenciál. Takisto sa zameriaval na silné stránky spoločnosti.

Jeho nástupca, Kenichiro Yoshida, teraz odhalil svoj trojročný plán. Chce pokračovať tam, kde jeho predchodca skončil.

Najväčšie investície sa očakávajú práve do snímačov obrazu. Pôjde o investíciu vo výške 9 miliárd dolárov a tak si chce spoločnosť Sony posilniť oblasť v ktorej už dlhodobo kraľuje. Jej hardvér sa využíva skoro v každom smartfóne, ktorý stojí za zmienku. Keďže veľa výrobcov nasadzuje duálne fotoaparáty, tak aj zisky spoločnosti rastú.

Druhou výraznou investíciou vo výške 2,3 miliardy dolárov bude odkúpenie podielu vo vydavateľstve EMI Music. Po skončení transakcie bude spoločnosť Sony vlastniť 90 % podiel. Netreba zabúdať aj na vlastnú vydavateľskú divíziu Sony.

Veľký potenciál Sony vidí aj v hernom priemysle. Očakáva nárast používateľov PlayStation s predplatným – PlayStation Plus. Preto chce investovať do vytvárania prvotriednych hier a doplnkového obsahu.

Sony zabojuje aj na záchrane svojho filmového štúdia. Zvýši sa dôraz na výber kvalitných scénarov, ktoré by sa mali zdvojnásobiť. Očakáva sa aj veľké množstvo remakeov, pokračovaní a oživení slávnych titulov. Napríklad také Jumanji prinieslo štúdiám Sony zisk takmer miliardu dolárov.

Zdroj: Engadget

Prečítajte si aj:

Recenzia Sony Xperia XZ2: Ide si svojou cestou

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.

Nechajte nám správu