Japonská spoločnosť zaznamenala na trhu so smartfónmi výrazný pokles predajov.

V druhom kvartáli spoločnosť podľa finančnej správy predala iba 2 milióny smartfónov a oproti roku 2017 sa predaje prepadli o 1,4 milióna predaných kusov.

Celkovo mobilná divízia Sony vyprodukovala v druhom kvartáli roka 2018 tržby vo výške 1,18 miliardy USD, čo predstavuje pokles o 27 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Tento pokles bol spôsobený predovšetkým výrazným poklesom predaja v Európe a Japonsku, hoci predaj na iných trhoch zdanlivo zostal stabilný.

Aj napriek poklesu tržieb, spoločnosť Sony potvrdila, že v priebehu tohto obdobia výrazne znížila náklady, čo by malo pomôcť mobilnej divízii sa vrátiť v najbližších rokoch do plusových čísel.

Krátko po oznámení hospodárskych výsledkov za prvý kvartál tohto roka, Sony očakávalo celkové predaje za rok 2018 na hodnote približne 10 miliónov zariadení a tržby vo výške 5,74 miliardy dolárov. Po hospodárskych výsledkoch v 2. štvrťroku 2018 však spoločnosť Sony prehodnotila a prepracovala svoje vyhliadky pre zvyšok roka na 9 miliónov predaných zariadení s očakávanými tržbami vo výške 5,47 miliard dolárov.

Aj napriek poklesu tržieb sa bude japonská spoločnosť naďalej sústrediť na znižovanie nákladov a pokiaľ sa ešte tento rok nedostane na správnu cestu, tak tú môže v roku 2019 priam vydláždiť celoplošné používanie 5G technológie, ktorej súčasťou bude vo veľkej miere aj Sony.

Zdroj: PhoneArena

Prečítajte si aj:

Spoločnosť Sony chce ovládnuť trh. Pripravuje miliardové investície

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.

Nechajte nám správu