Tomáš Halgaš je Slovák, ktorému sa podarilo splniť si technologicko-startupový sen.

V roku 2015 založil v Londýne četovaciu aplikáciu Sphere. Projekt Sphere práve odkúpila jedna z najväčších sociálnych sietí na svete, spoločnosť Twitter. 28-ročný Tomáš pritom vyštudoval matematiku a informatiku na Oxfordskej univerzite a svoj start-upový nápad rozvinul spolu s Nickom D’Aloisiom. Ten už z akvizíciami mal skúsenosti, keďže ako 17-ročný predal svoj startupový projekt spoločnosti Yahoo.

Projekt Sphere podporili aj známy investori ako je Index Ventures alebo Mike Moritz. Twitter chce využiť technológie zo Sphere a nasadiť ich do vlastnej sociálnej siete. z tohto dôvodu teda celý tím Sphere.me sa stane zamestnancami Twitteru.

Sphere.Me je o komunitách

Začiatočná idea tohto startupu bolo nachádzať a zdieľať znalosti na online trhovisku, ktoré by predávali experti, Ako sa ukázalo, najlepšie to fungovalo v komunitách – skupinách, kde ľudia cítili k sebe istú spolupatričnosť. Preto sa pôvoidný cieľ Shere modifikoval a šlo o to, poradiť ľuďom, do ktorej komunity by najlepšie zapadli a využili znalosti vo svoj prospech ako aj obohatili komunitu.

Dnes už súčasť Twitteru

Sphere Messenger odkúpením prestáva existovať, celá akvizícia znamená obohatiť súčasný Twitter o najlepšie nápady a riešenia zo Sphere.Me v rámci koncernu. V Twitteri sa ľudia zo Sphere stanú súčasťou tímov Komunity, Priame správy, Tvorcovia, hlavného modulu Tweets. Cena akvizície nebola zverejnená.

Zdroje: TechCrunch, vlastné

Prečítajte si tiež

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.

Nechajte nám správu