Aktuálna vlajková loď Samsungu sa predáva veľmi dobre. Za prvé 4 týždne od oficiálneho spustenia predaja modelov Galaxy S9, respektíve Galaxy S9+ , ich predal juhokórejský výrobca až 8 miliónov kusov.

Výsledok 8 miliónov predaných kusov je takmer identický v porovnaní s minuloročnými aprílovými predajnými číslami Galaxy S8. Určite ide o výborné čísla, no Samsungu sa predsa len o niečo viac darilo v roku 2016 s vtedajšou vlajkovou loďou Galaxy S7, respektíve S7 Edge, ktorých dokázal v súčte predať za prvý mesiac až 9 miliónov. Všeobecne sa, napriek vyššej cene, lepšie darí „pluskovej“ S9, čo možno prisúdiť jednak duálnemu fotoaparátu, ktorý u klasickej S9 absentuje a jednak tiež väčšiemu displeju, na ktorý je už väčšina používateľov špičkových smartfónov zvyknutá.

Z celkového množstva 8 miliónov predaných kusov S9 a S9+ predal Samsung doma v Južnej Kórei 1 milión kusov, v USA to bolo 2,8 milióna kusov a zvyšok putoval do ostatných kútov sveta. Ak vezmeme do úvahy fakt, že Galaxy S9 nie je až takým výrazným skokom vpred v porovnaní so svojim minuloročným predchodcom, tak sú výsledky Samsungu viac ako slušné. Stojí za nimi predovšetkým výborný marketing, široká dostupnosť takmer na celom svete, ako aj rôzne zaujímavé a lákavé akcie výrobcu. Napríklad u nás na Slovensku až do 10.6.2018 platí akcia „vymeňte starý za nový„, vďaka ktorej vám Samsung preplatí pri kúpe novinky váš starý smartfón až do hodnoty 400 eur.

Porovnanie predaja S9, S8 a S7 spolu s prognózou vývoja predaja v tomto roku

Predajné prognózy Samsungu hovoria v tomto roku o 45 miliónoch predaných kusov S9. Či sa naplnia, to sa dozvieme začiatkom budúceho roka. Samsung Galaxy S8 skončil za uplynulý rok na počte 41 miliónov predaných kusov, čím o 7 miliónov zaostal za modelom Galaxy S7, ktorý dosiahol v roku 2016 rekordných 48 miliónov predaných kusov. Pre porovnanie, najväčší rival Samsungu, ktorým nie je nik iný ako Apple, so svojim prémiovým modelom iPhone X zaznamenal v prvom kvartáli tohto roku pomerne výrazný prepad, čo sa predaja týka. Kým v poslednom kvartáli minulého roka sa predalo 29 miliónov kusov desiatej generácie kultového iPhonu, v prvom kvartáli 2018 to už bolo menej ako 14 milióniov kusov.

Zdroj: Canalys

Prečítajte si aj:

Chráňte si svoj Samsung Galaxy S9 – vyskúšali sme obaly za vás

 

 

Značky:

Nechajte nám správu