Továreň dokáže ročne vyprodukovať úctyhodných 120 miliónov smartfónov.

Samsung, ako najväčší výrobca spotrebnej elektroniky na tejto planéte, sa snaží neustále rozširovať svoje výrobné kapacity naprieč rozličnými krajinami i kontinentmi. Dnes spravil ďalší dôležitý krok k posilneniu svojej hegemónie a formálne otvoril brány najväčšej továrne na smartfóny na svete. Továreň je situovaná v indickom meste Noida a ročne dokáže zo svojich výrobných liniek poslať do sveta približne 120 miliónov inteligentných telefónov.

Pravdou je, že Samsung už produkčne pôsobí v USA, Južnej Kórei či Brazílii, no predaj smartfónov na týchto trhoch sa z roka na rok zhoršuje. Je preto logickým krokom, že sa juhokórejský technologický gigant rozhodol poobzerať aj inde a vybral si práve Indiu, ako druhú najľudnatejšiu krajinu planéty, ktorá sa navyše môže pochváliť aktuálne stále slušným dopytom po smartfónoch. Továreň v Noide je už druhou továrňou Samsungu v Indii a údajne bude znamenať takmer dvojnásobné zvýšenie produkcie telefónov.

Nová továreň s rozlohou vyše 14 hektárov dokáže totiž ročne vyrobiť 120 miliónov kusov smartfónov, oproti 67 miliónom, ktoré Samsung vyrába aktuálne. Okrem smartfónov bude s vysokou pravdepodobnosťou zásobovať Indiu i susedné trhy tiež inteligentnými televízormi a chladničkami. V najbližších rokoch by sa malo aj výrazne zvýšiť percento celosvetovej produkcie vyrobených zariadení s logom Samsungu v Indii a to zo súčasných 10% až na takmer 50%.

Zdroj: Engadget

 

Prečítajte si aj:

Samsung Galaxy S9 neláka, dosiahol najhoršie predaje od dôb Galaxy S3

Nechajte nám správu