Donald Trump sa stará o americkú ekonomiku a toto tvrdenie chcel podporiť aj pri svojej prvej Správe so stave Únie, ktorú predniesol včera. 

Prezident USA pochválil Apple za to, že investuje priamo v USA a vytvára tak nové pracovné miesta v tejto krajine. Výška investícií tejto firmy do americkej ekonomiky predstavuje hodnotu až 350 miliárd USD a počet novo vzniknutých pracovných miest pre Američanov by mal dosiahnuť až 20 000. Apple predstavil aj plán dodatočného bonusu pre zamestnancov v hodnote 2500 USD vo forme akcií. Tieto  vyhlásenia sa Trumpovi presne hodia do jeho snahy o daňovú reformu a tiež o repatriáciu investícií späť do americkej ekonomiky.

Nie je to po prvý krát, čo Trump menovite spomenul firmu Apple vo svojich vystúpeniach. Je to prirodzené, lebo investície Apple nie sú milióny, ale stovky miliárd dolárov a to sa počíta. Trump tiež spomenul , že osobne telefonoval s CEO Apple Timom Cookom a poďakoval mu.

Pripomeňme, že Tim Cook sa osobne zúčastnil na Správe o stave Únie v roku 2013, kedy sedel priamo vedľa Michelle Obamovej. Vtedy prezident Obama tiež pochválil plány Apple prinavrátiť výrobu počítačov Mac späť do USA.

Zdroj: 9to5Mac

 

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.

Nechajte nám správu