Krajina pripravuje ďalší spôsob, ako zvýšiť domácu produkciu.

Apple tvrdí, že ťaží z nových podmienok PLI, keďže zmluvní výrobcovia Wistron a Foxconn by mohli čoskoro presunúť významnú časť produkcie iPhonov do Indie. Prvé informácie o postupnom presune produkcie sa začali objavovať ešte v roku 2016.

Indická vláda ruší klauzuly, vrátane hodnotenia strojov a zariadení, ktoré sú dovezené z Číny a Južnej Kórei, za čo bojoval predovšetkým Apple. To dláždi cestu pre spoločnosť a ďalšie subjekty, vrátane spoločností ako Foxconn, Samsung, OPPO, Vivo a ďalších, aby zvýšili miestnu výrobu pomocou stimulačnej schémy spojenej s produktom (PLI).

Tim Cook vo Foxconne

Viacero spoločností sa snaží presunúť časť svojej výroby do konkurencieschopnejších ázijských krajín, ako sú Vietnam, Kambodža a Thajsko. Vzhľadom na neustále sa rozvíjajúce a meniace sa hospodárske prostredie v Číne vznikol prísľub prilákať viac investícií. To robí Indiu atraktívnejšou ako partnera v takzvanej „Čína plus jedna stratégii“.

K ďalším zmenám a doplneniam pravidiel PLI patrí zníženie nadmerného množstva obchodných informácií, ktoré vláda predtým požadovala od príjemcov a ustanovenia, ktoré umožňujú výboru jednostranne meniť pravidlá investorov.

Zdroj: PocketNow

Prečítajte si aj:

Tipy a triky pre nadstavbu Huawei EMUI 10

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.

Nechajte nám správu