HMD Global, výrobca telefónov Nokia, sa dostal do TOP 10 v počte dodávok za druhý kvartál roka 2018.

Za rovnaké obdobie zaznamenal poriadny úspech aj čínsky Huawei a v štatistikách sa dostal celkovo už na druhé miesto. Momentálne neohrozeným kráľom je Samsung s 20 % trhovým podielom. Apple sa tentokrát musel uspokojiť iba s tretím miestom. Znovuzrodená značka Nokia, patriaca HMD Global, sa po dvoch rokoch existencie prvýkrát dostala v 2Q tohto roka do TOP desiatky výrobcov, podľa počtu dodaných zariadení.

Počet dodávok v miliónoch kusov v 2Q 2017 a 2018

Podľa štatistík spoločnosť HMD dodala 4,5 milióna zariadení, čo je deviaty najlepší výsledok v kategórii smartfónov v druhom štvrťroku tohto roka. Zlepšila sa tak oproti druhému kvartálu minulého roka o neuveriteľných 782% (z 0,5 milióna). Pre porovnanie, najlepšie je na tom Samsung, ktorý za rovnaký štvrťrok dodal 71,6 miliónov kusov, a patrí mu tak 20 % podiel na trhu. Druhý Huawei dodal 54,2 milióna kusov (oproti vlaňajšku nárast o 43%) a tretí Apple dodal 41,3 milióna kusov, čo činí 11 % podiel na trhu.

Počet dodávok – percentuálny podiel v 2Q 2017 a 2018

Vyššie uvedené výsledky sa týkajú výlučne trhu so smartfónmi. HMD tiež vyrába tzv. Feature phones, telefóny s jednoduchým firmvérom podobné tým, aké si pamätáme z časov dávno minulých.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Sony pokračuje vo voľnom páde. Mobilná divízia v 2Q predala iba 2 milióny zariadení

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.

Nechajte nám správu