Výška akvizície by sa mala pohybovať v miliardách dolárov.

Bloomberg zverejnil správu, podľa ktorej má Microsoft veľký záujem o akvizíciu služby Discord. Rokovania sú v počiatočnom štádiu, avšak predpokladá sa, že prípadné odkúpenie firmy bude mať hodnotu minimálne 10 miliárd dolárov.

Discord pravdepodobne komunikuje s viacerými záujemcami a zatiaľ nie je isté, že ak dôjde k predaju tejto služby, získa ju práve Microsoft. Z pohľadu Xbox divízie je však Discord pre Microsoft dôležitá a atraktívna služba – ide totiž o obľúbený komunikačný nástroj a platformu, ktorú aktuálne využívajú predovšetkým PC hráči na hlasovú komunikáciu nielen počas hrania. Služba má viac ako 140 miliónov aktívnych používateľov.

Pripomeňme, že Microsoft v posledných rokoch výrazne investuje do svojej hernej divízie. Nedávno dokončil akvizíciu firmy ZeniMax, ktorá vlastní vývojárske štúdia ako Bethesda Game Studios (The Elder Scrolls, Fallout, Starfield), id Software: (Doom, Quake, Rage) či Arkane Studios (Dishonored, Prey, Deathloop).

Microsoft v minulosti kúpil aj obľúbené služby LinkedIn, GitHub či Skype, ktoré dodnes fungujú bez výraznejšieho zásahu Microsoftu, avšak sú implementované do jeho ekosystému služieb.

Discord

Discord je obľúbená komunikačná platforma pre hráčov. Zdroj: Discord

Zdroj: Bloomberg

Prečítajte si aj:

Microsoft oslavuje 15 miliónov predplatiteľov služby Xbox Game Pass a kupuje tvorcov hier Fallout, Doom či The Elder Scrolls

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit

Nechajte nám správu