Už čoskoro sa produkty od Huawei prestanú predávať cez sieť obchodov najväčšieho amerického retailera s elektronikou, ktorým je Best Buy

Smelé ambície Huawei o presadenie sa so svojimi smartfónmi na trhu v USA sa pomaly začínajú rozplývať v nedohľadne. Potom, čo ho prednedávnom odmietli národní operátori, musí čeliť ďalšej nepríjemnej výzve. Obchodný reťazec Best Buy, ktorý je v Spojených štátoch amerických najväčším predajcom elektroniky, totiž ukončil objednávky na smartfóny od tohto čínskeho technologického giganta a navyše v najbližších týždňoch plánuje úplne skončiť s ich predajom. Nejde pritom len o smartfóny, ale takisto o inteligentné hodinky či laptopy. Informáciu priniesol uznávaný technologický portál Cnet.

Nevyjadrujeme sa ku konkrétnym zmluvným vzťahom s našimi obchodnými partnermi a o zmenách ponúkaných produktov sa rozhodujeme z rozličných dôvodov„, uvádza v oficiálnom vyjadrení pre médiá hovorkyňa amerického obchodného reťazca. Podobne nejasne reagovala aj hovorkyňa čínskeho Huawei, ktorá označila Best Buy za veľmi cenného partnera, avšak v súlade s firemnou politikou nekonkretizovala žiadne prípadné zmeny vzájomného zmluvného vzťahu.

Huawei Mate 10 Pro aktuálne Best Buy ponúka za akciovú cenu 699 dolárov

Nič to nemení na fakte, že z pohľadu čínskej firmy ide o pomerne zásadný negatívny zásah vzhľadom na to, že Best Buy patril k jednému z jeho najväčších odberateľov. Aktuálne tretí najväčší producent smartfónov na svete (po Apple a Samsungu) si bude musieť hľadať iné cesty k americkým spotrebiteľom, ktorí sú zvyknutí nakupovať, podobne ako na je tomu aj u nás na Slovensku, najmä dotované smartfóny od operátorov spolu s viazanosťou v balíku s ich službami. Uznávaný analytik spoločnosti Global Data, Avi Greengart, označil túto správu z pohľadu Huawei za „zničujúcu“. Ešte v januári sa pritom očakávalo oznámenie spolupráce Huawei s AT&T na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES v americkom Las Vegas.

Takisto ako Verizon, ani AT&T nakoniec nepodpísalo spoluprácu s číňanmi kvôli politickému tlaku. Úrady v USA totiž už roky považujú produkty od Huawei, ale napríklad aj ZTE,  za potencionálnu národnú bezpečnostnú hrozbu.

Zdroj: Cnet

 

Mohlo by vás zaujímať:

Huawei pripravuje smartfón s obrovskou 512 GB pamäťou

 

 

 

 

 

 

Značky:

Nechajte nám správu