Lídrom je stále Samsung.

Čínsky výrobca Huawei je druhým najväčším výrobcom smartfónov na svete. Vyplýva to zo štatistík spoločností IDC, Strategy Analytics a Canalys. Tie monitorujú trh so smartfónmi a v týchto dňoch zverejnili štatistiky za druhý kvartál roka 2018.

Huawei podľa IDC vyexpedoval 54,2 miliónov zariadení, čo predstavuje medziročný nárast o takmer 41%. Práve vďaka tomuto rastu dokázal čínsky výrobca predbehnúť Apple, ktorý si stále drží svoj štandard na úrovni 41 miliónov telefónov. Lídrom je Samsung so značným náskokom – juhokórejská firma vyexpedovala v druhom kvartáli 71,5 miliónov zariadení, čo mimochodom predstavuje medziročný pokles o 10%.

Spoločnosti Huawei sa darí najmä v Číne, kde dosahuje 27% podiel na trhu. Predaju výrazne pomohol aj úspech vlajkovej lode Huawei P20, ktorá dosiahla 7 miliónov predaných kusov na celom svete. Výrobca však bude musieť vyriešiť komplikovanú situáciu na americkom trhu, ktorá ho brzdí v ďalšom výraznom raste. Viac sa dočítate v tomto článku.

Čínske značky majú zastúpenie aj na ďalších priečkach zoznamu 5 najväčších výrobcov smartfónov na svete. Xiaomi je na štvrtom mieste, Oppo je piate.

Zdroj: IDC

Zdroj: Mashable

Prečítajte si aj:

Huawei sa v USA trápi. Najnovšie čelí kritike za umelo vytvorené recenzie

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit

Nechajte nám správu