Tlač do firmy. Vždy veľká otázka celkových možností ale najmä nákladov na dané zariadenie.

V súčasnosti sa čoraz viac razí predstava alebo aspoň snaha presvedčiť firmy, že aj atrament má zmysel a laser je drahý a má množstvo nevýhod. Práve multifunkčné zariadenie HP Neverstop Laser 1200w vyvracia tieto mýty a ukazuje ako laserovú tlač využiť v podniku. A to pri lepšej cene než by ste očakávali. A má ešte jednu zaujímavosť, naozaj sa musí zastaviť, presne ako hovorí jej názov.

Vymeniť toner

Keď sa dnes povie toner, vyvoláva to predstavu otvárania zariadenia a do istej miery želania, aby všetko prebehlo bez problémov. HP na to ide inak a vymeniť toner v tomto zariadení zvládnete do 15 sekúnd, pokojne si to stopnite. Výmena možno nie je úplne ten správny názov postupu. Tu sa totiž tonerový prášok dopĺňa.

Nehovoriac o tom, že sprevádzkovať toto zariadenie je ešte jednoduchšie ako mnohé atramentové multifunkcie. Vo svojej podstate je to unikát na trhu, ktorý prináša firmám možnosť tlačiť tonerom.

Cena

Do tejto časti treba zahrnúť celkové náklady a firmy to dobre vedia. Predať im lacné zariadenie, ktoré ich potom finančne vyžmýka na drahých toneroch nebude správna cesta. HP Neverstop je navrhnuté tak, aby k tejto situácii neodchádzalo.

Na pohľad sa cena môže javiť vyššia, no už v základnom balení máte tonerový prášok, s ktorým vytlačíte 5000 strán. Bežná prax je, že si kúpite lacné zariadenie a potom po niekoľkých dňoch či týždňoch kupujete toner. Tu je skutočne plná zásoba toneru v zmysle, aby ste mohli zariadenie využívať naplno od samého začiatku.

Na výber potom budete mať dve tonerové balenia. Štandardne si kúpite balenie, ktorým doplníte toľko toneru, aby vystačilo na 2500 strán. Využiť môžete ponuku na kúpu dvojitého balenia na 5000 vytlačených strán. To stojí 18,90 eur. Faktom teda je, že si nemusíte robiť starosti so spotrebným materiálom a v prípade potreby ste vždy pripravený doplniť toner do zariadenia.

Funkcie a možnosti

Cena nie je jediný faktor. To je prirodzené a do firmy potrebujete zariadenie, ktoré nielen lacno tlačí ale dá sa aj rozumne využívať. Je tu Wi-Fi pripojenie a aj mobilná aplikácia. S ňou budete môcť kontrolovať aj odhadovaný stav toneru. Je pripravené na to, aby ste mohli používať zariadenie cez počítač aj smartfón.

Či už treba niečo naskenovať alebo vytlačiť. Rozlíšenie tlače je 600 × 600 dpi a to v prípade laseru znamená kvalitnú tlač aj prezentačných materiálov. Samotný zásobník má kapacitu na 250 listov papiera a to do gramáže 120 g/m2.

Verdikt

HP Neverstop Laser 1200w je zariadenie na ČB laserovú tlač. Je to koncept, ktorý sa hodí všade tam, kde tlačíte dokumenty a nevyžadujete farbu. Má skener, Wi-Fi ale aj USB 2.0 pripojenie.

Odlišuje sa tým, že ako multifunkcia na báze laseru poskytuje extrémne nízku cenu tlače. Doplňovanie toneru vo forme tankového systému je niečo, čo svet laserovej tlače dlho nemal a poskytne nielen nízku cenu tlače ale aj údržbu.

Pri doplňovaní toneru sa nezašpiníte, nevyžaduje žiadne znalosti, otváranie vnútra zariadenia ani riskovanie, že poškodíte nejaký vnútorný mechanizmus.

Cena tlače: ČB – 0,5 centa

Cena zariadenia: 234 eur

Zapožičal: HP Inc.

Prečítajte si aj:

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.

Nechajte nám správu