Tlačíte bez toho, aby ste sa starali o to, koľko atramentu vám ešte zvyšuje.

Toto plus ďalšie výhody prináša systém HP Instant Ink a komplexné riešenie inteligentnej tlače HP+. Detaily o tom, ako služba funguje a čo je vlastne jej výhodou pre vás a pre ostatných, sa dozviete v tomto článku.

Práve spôsob, aký HP pristupuje k tlači, je niečo čo treba zmieniť hneď na začiatku. Nejde len o to, koľko ušetríte, ale aj to že vo výsledku pomôžete prírode. Výrobca sa aktívne zapája proti odlesňovaniu a spolupracuje s viacerými organizáciami. To sa premietlo do trvalo udržateľného systému tlače, ktorý výrobca označuje ako Forest First. Za každú vytlačenú stranu firma prispeje na ochranu a správu lesov.

Čo z toho máte vy?

Okrem zapojenia sa do tejto globálnej iniciatívy sú priame dopady tohto spôsobu tlače viditeľné aj pre vás. Kolobeh atramentovej tlače je napojený na systém recyklácie a tak každú prázdnu kazetu môžete odoslať späť do HP. Systém Instant Ink zase zaručí, že dostanete správnu atramentovú kazetu pre vaše zariadenia včas a bez toho, aby ste museli niekam vyvolávať alebo posielať objednávky a tak podobne.

Skrátka odpadá starosť s objednávaním atramentu, toto na seba preberá vaša tlačiareň. To je pripojené na Wi-Fi a objednávka a včasné doručenie nastane podľa interných algoritmov firmy. Skrátka a dobre, atrament dostanete skôr, ako by ste ho minuli.

Vypočujte si aj podcast o tom, ako služba HP Instant Ink funguje:

Trochu iné platenie

Služba sa veľmi podobá systému telefónnych operátorov alebo predplácaniu streamovacích služieb ako sú Netflix či HBO GO. Funguje tak, že sa nestaráte o to, či ste vytlačili desať fotografií alebo desať strán tabuliek. Počítate iba strany a teda nezisťujete tradičný parameter „výťažnosť atramentu“. To je v úlohe HP a na základe vašich zvykov dostanete nový atrament v predstihu.

K tomu máte aplikáciu HP Smart pre smartfóny aj počítače s Windows. Cez aplikáciu sa dá sledovať, koľko strán ste vytlačili, nastaviť tlačiareň, skenovať alebo priamo tlačiť. Sledujete si tu aj váš aktuálny paušál. Vždy môžete vytlačiť to, čo potrebujete. Tlačiareň, ako taká sa „nezablokuje“. Bude fungovať stále. No ak máte mesačný program nastavený na 15 strán a 99 centov mesačne, je lepšie ho v takýchto prípadoch navýšiť.

hp instant ink

Zdroj: HP Inc.

Zmeny sa premietnu ihneď, neplatí tu nejaké čakanie na ďalšie fakturačné obdobie. Prakticky nie ste ničím limitovaní a získavate vysokú hodnotu za solídny peniaz, určite nie starosti navyše.

Argumentom môže byť, čo keď nebudete mesiac tlačiť. Dvakrát sa vám prenesú nevyčerpané strany, tretí mesiac tak môžete tlačiť 3-násobok objemu vášho základného paušálu. Keď bude predpoklad, že budete tlačiť menej, znížite si paušál. Na druhú stranu, Netflixu asi tiež nebudete vyčítať, že ste pozreli v danom mesiaci menej filmov ako inokedy. Čiže atramentová tlač ako služba je zo strany HP férový nástroj pre zákazníkov.

HP OfficeJet Pro 9010e

Jedným z príkladov zariadení kompatibilných s touto službou je práve táto multifunkcia v cene 179 eur. Je pripravená do stredne veľkej kancelárie a má plnú funkcionalitu čo sa týka cloudových služieb, prepojenia s emailom alebo skenovaním do firemného NAS. Je tu množstvo funkcií, ktoré potrebuje papierová aj prevažne digitálna kancelária.

Najväčšími výhodami sú plný duplex, teda obojstranná tlač, skenovanie aj kopírovanie. Podávač na dokumenty má kapacitu 35 listov a kto by chcel tlačiť fotografie vo vyššej kvalite, je tu možnosť zvýšiť rozlíšenie na 1200 dpi.

Zariadenie sa dá ovládať cez dotykový displej, no cez aplikáciu HP Smart je to ešte pohodlnejšie. Každopádne napríklad vo funkcii kopírky sa dá použiť aj bez toho, aby ste museli niečo nastavovať. Tiež aj ako skener alebo tlačiareň. Stačí zapojiť USB flash disk a skenovať priamo naň.

Zelený verdikt

Služba HP Instant Ink je systémové riešenie, ktoré pomáha ekológii okolo tlače a spôsobu využitia tlačových zariadení. Ušetriť môžete až 70 % nákladov. Dobre, v špecifických prípadoch a vyšším mesačným paušálom. Faktom ale je, že nemôžete prerobiť.

K tomu máte výber množstva zariadení, ktoré sa na Instant Ink dajú napojiť a vybrať si môžete aj lacnejšie priamo z tejto stránky.

Prečítajte si aj:

Lacná tlač s HP Instant Ink (VIDEO TOUCHIT)

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.

Nechajte nám správu