Lytro zachytáva obraz pomocou snímania svetelného poľa.

Spoločnosť Lytro vznikla v roku 2006 a vo svete technológií na seba pútala najmä svojimi fotoaparátmi, ktoré dokážu snímať celé svetelné pole. Znamená to, že fotoaparát zachytí všetky lúče svetla, ich intenzitu a odrazy, pričom výslednú fotografiu si môžete po zosnímaní ľubovoľne preostriť, pozmeniť perspektívu a priblížiť.

Lytro však s fotoaparátmi komerčne neuspelo a tak časom presunulo svoje zameranie na produkciou špeciálnych kamier pre profesionálnych filmárov. Lytro Cinema umožňuje filmárom zachytiť celý obraz ako 3D scénu, ktorú môžu v post-produkcii ľahko upravovať – zaostrenie, zmena hĺbky poľa a perspektívy. A doteraz posledná novinka, Lytro Immerge, sníma celé svetelné pole okolo seba a vytvára 360° video, pričom nevznikajú žiadne artefakty zo spájania jednotlivých častí videí. Vďaka tomu je možné vytvoriť fotorealistický VR svet, do ktorého sa divák môže naozaj vnoriť.

Lytro oznámilo svoju VR technológiu pred takmer dvoma rokmi, pred pár mesiacmi VR softvér Volume Tracer. Teraz sa Lytro spomína v súvislosti s akvizíciou Googlom. Internetový gigant by mal kúpiť tvorcu unikátnych fotografií a videa za 40 miliónov dolárov, pričom získa väčšinu súčasných zamestnancov firmy a 59 patentov, ktoré súvisia s digitálnym spracovaním obrazu a technológiou snímania svetelného poľa.

Obe spoločnosti sa k špekuláciám nevyjadrili, avšak dá sa očakávať, že Google by určite vedel zužitkovať nové technológie. Spoločnosť pred týždňom predstavila aplikáciu Welcome to Light Fields pre počítačovú virtuálnu realitu, ktorá zobrazuje fotografie s reálnymi odrazmi a hĺbkou obrazu. V tomto smere určite využije technológiu Lytro Immerge a ďalšie novozískané technológie by jej mohli pomôcť vylepšovať napr. fotoaparát v smartfónoch Pixel.

https://vimeo.com/144034085

Zdroj: TechCrunch

Prečítajte si aj:

Lytro Immerge – zabudnite na klasické 360° video

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit

Nechajte nám správu