Spoločnosť FlixBus je prvým dopravcom s diaľkovými autobusmi v Európe, ktorý začleňuje platbu cez Google Pay do svojej mobilnej aplikácie pre smartfóny s operačným systémom Android. Novinka umožní zákazníkom rýchlejší a bezpečnejší bezhotovostný nákup cestovných lístkov. Doteraz bolo možné nakúpiť cestovné lístky u zeleného dopravcu v rámci bezhotovostných platieb v korunách platobnou kartou a prostredníctvom služby PayPal.

Google Pay je on-line platobný systém a digitálna peňaženka, ktorá umožňuje používateľom vykonávať jednoduché, rýchle a bezpečné transakcie v mobilnej aplikácii i na internetových stránkach alebo napríklad v kamenných obchodoch. Nemusíte so sebou nosiť peňaženku, pri platení stačí vytiahnuť z vrecka mobil a priložiť ho k bezdrôtovému terminálu.

Používatelia aplikácie FlixBusu s operačným systémom Android uvidia pri nákupe cestovných lístkov novú ikonu „Kúpiť cez Google Pay“. Stačí pár kliknutí a cestovný lístok aj s dokladom o zakúpení bude doručený na používateľské konto v službe Google.

Nové digitálne riešenia pre lepší zákaznícky servis vo FlixBuse

Nové digitálne riešenia pre zákazníkov v autobusovej doprave sú jednou z kľúčových oblastí, na ktoré sa spoločnosť FlixBus od roku 2013 zameriava. Okrem partnerstva s poprednými hráčmi na poli technologického vývoja (ako je Google) skupina FlixMobility zamestnáva vlastný tím viac než 200 vývojárov, ktorí pracujú na neustálom zlepšovaní služieb. V apríli 2018 sa FlixBus stal prvým poskytovateľom mobility na svete, ktorý sa prepojil so službou Google Assistant.

Pridaním platobnej možnosti Google Pay do aplikácie FlixBus pre systém Android zákazníkom ponúkame ešte jednoduchší nákup cestovných lístkov pre cesty na Slovensku i po Európe.

„Sme radi, že našim zákazníkom môžeme ponúknuť ešte lepší zážitok z cestovania tým, že do našej aplikácie začleníme ďalšie inovatívne digitálne funkcie,“ hovorí Daniel Krauss, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti FlixMobility. „Vďaka službe Google Pay si naši zákazníci môžu rezervovať a zaplatiť najrýchlejšie alebo najlacnejšie spojenie s FlixBusom priamo v aplikácii. Údaje zákazníkov sú zabezpečené dvojfázovým bezpečnostným prvkom, ktorý overuje totožnosť zákazníka ešte pred platbou.“

 

Značky:

Nechajte nám správu