Blackberry obviňuje Facebook z porušenia patentu a hľadá spôsob ako ho vypnúť.

Po údajnom niekoľkonásobnom pokuse o diskusiu s Facebookom sa spoločnosť BlackBerry konečne rozhodla, že podá na Facebook žalobu za porušenie patentu

Zatiaľ čo oficiálne súdne záznamy nie sú verejné dostupné, spoločnosť Variety oznámila, že spoločnosť BlackBerry obvinila Facebook z kopírovania častí technológie mobilných správ a hľadá spôsob, ktorý by v prípade poskytnutia Facebookom mohol vypnúť služby ako Messenger, WhatsApp a Instagram. Aby sme boli presní, žalobu podáva pôvodné BlackBerry Limited, ktoré bolo známe ako Research in Motion a nie TCL, ktoré v súčasnosti licencuje značku BlackBerry na výrobu najnovších zariadení vrátane BlackbBerry Key One a BlackBerry Motion.

Po veľkej snahe zanechať produkciu hardvéru, v roku 2013, generálny riaditeľ spoločnosti John S. Chen premenil zameranie spoločnosť na poskytovanie bezpečných softvérových riešení pre podnikových zákazníkov. Zatiaľ čo ešte nie je jasné, ktoré patenty BlackBerry obhajuje pred neoprávneným privlastnením spoločnosťou Facebook , tak BlackBerry vo vyhlásení poskytnutom pre Variety a ďalším uviedla:

Ako vedúca spoločnosť v oblasti počítačovej bezpečnosti a integrovaného softvéru, spoločnosť BlackBerry je presvedčená, že Facebook, Instagram a WhatsApp by mohli byť skvelými partnermi pre spoluprácu v budúcnosti a aj naďalej budeme otvorení spolupráci s nimi. Existuje však silné podozrenie, že spoločnosť Facebook narušila naše duševné vlastníctvo, a po niekoľkých rokoch dialógu máme tiež povinnosť voči akcionárom, aby sa vykonali príslušné nápravné prostriedky.

Najnovšie informácie prinášajú odpoveď na žalobu od zástupcu Facebooku, ktorý podal oficiálne vyhlásenie prostredníctvom zástupcu generálneho advokáta spoločnosti Paula Grewala:

Blackberry suit bohužiaľ odráža súčasný stav svojej obchodnej činnosti. Po upustení od úsilia o inováciu sa spoločnosť Blackberry teraz snaží zdaniť inováciu iných. Máme v úmysle bojovať.

Tento spor je na začiatku a uvidíme čo prinesie pre obidve zúčastnené strany.

zdroj: gizmodo

Prečítajte si aj:

Nemecký súd dal zelenú zákazu dieselových áut v mestách

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.

Nechajte nám správu