Správu priniesla dnes ráno televízia CNBC. „Project Titan“ je pracovný názov projektu, ktorého primárnym cieľom v rámci Apple je vývoj vlastného autonómneho vozidla.

Túto informáciu neskôr potvrdil aj oficiálny hovorca firmy s logom nahryznutého jablka. Podľa jeho slov nejde o prepúšťanie, ale iba o reštrukturalizáciu, ktorá má znamenať, že 200 zamestnancov nebude prepustených, no budú preradení na iné aktuálne prebiehajúce projekty.

V Apple disponujeme neuveriteľne talentovaným tímom, ktorý pracuje na autonómnych systémoch a s nimi súvisiacich technológiách. Keďže sa tento tím v roku 2019 zameriava na niekoľko kľúčových oblastí, niektoré pracovné skupiny sa presúvajú do iných projektov za účelom podpory strojového učenia i ďalších iniciatív v rámci firmy. Naďalej vidíme v oblasti autonómnych systémov obrovskú príležitosť, k naplneniu ktorej môže Apple výraznou mierou prispieť a uvedomujeme si, že ide o vôbec najambicióznejší projekt strojového učenia„, tvrdí pre CNBC hovorca Apple.

Jeden z mnohých konceptov autonómneho auta od Apple

Aktuálne to vyzerá tak, že autonómneho vozidla so značkou Apple sa tak skoro nedočkáme. Už v októbri 2016 sme priniesli informáciu, že technologický gigant zo Sillicon Valley mení plány a namiesto výroby kompletného samojazdiaceho automobilu sa zameria iba na vývoj jeho softvéru. Čerstvá správa z dnešného rána len potvrdzuje dohady, že Project Titan pomaly ale isto ustupuje do úzadia a Apple sa v blízkej budúcnosti zameria na iné priority.

Sám Tim Cook len nedávno potvrdil, že sa Apple začne sústrediť predovšetkým na inovatívne technológie v oblasti ochrany zdravia, ktoré dokonca neskromne označil za budúci „najväčší prínos firmy pre ľudstvo„. O tom, že nehovorí len tak do vetra svedčí aj fakt, že len za posledné 2 roky vzrástol počet pracovných miest v Apple súvisiacich so zdravím o takmer 400%.

Zdroj: 9to5Mac

Prečítajte si aj:

Tesla dostala konkurenciu: Elektromobil Byton má futuristický interiér, do výroby pôjde koncom roka

Nechajte nám správu