O preverenie požiadalo viacero krajín Európskej únie. 

Európska komisia v týchto dňoch dostala žiadosť od Rakúska, Talianska, Španielska, Nórska a Švédska, aby posúdila akvizíciu hudobnej aplikácie Shazam Applom. Regulačný orgán by mal tak v najbližších týždňoch preveriť či nedôjde po dokončení akvizície k nepriaznivému vplyvu na hospodársku súťaž v Európskom hospodárskom priestore.

Komisia sa však už predbežne vyjadrila a vyslovila názor, že sa naozaj domnieva, že by došlo k nepriaznivému vplyvu. Finálne slovo majú regulačné orgány, ktoré sa nemusia stotožniť s názorom Európskej komisie. Nie je totiž zatiaľ jasné o aké negatívne vplyvy by šlo. Vo všeobecnosti sa môžeme domnievať, že by mohlo dôjsť k negatívnemu ovplyvneniu spoločnosti Spotify, nakoľko Apple vlastní svoju hudobnú streamovaciu aplikáciu a mohol by Shazam využiť na ďalšiu propagáciu a prepojenie so svojim Apple Music.

Shazam je známa mobilná aplikácia, ktorá pomáha používateľom zistiť názov pesničky, ktorú aktuálne počujú. Apple sa rozhodol ešte v minulom roku, že aplikáciu Shazam odkúpi aj s celým tímom za bližšie nešpecifikovanú sumu. Transakcia sa však odhaduje na približne 400 miliónov dolárov, pričom hodnota aplikácie je výrazne vyššia.

Zdroj: MacRumors

Prečítajte si aj:

Apple by mal kúpiť hudobnú aplikáciu Shazam (doplnené)

Značky:

Nechajte nám správu