Apple informoval o nových pravidlách ochrany osobných údajov pre iOS 14.

Spoločnosť tiež uviedla, že Facebook pri zhromažďovaní údajov používateľov ignoruje ich súkromie. Z Menlo Parku prišla takmer okamžite odpoveď, v ktorej sa uvádza, že Apple zahmlieva a snaží sa odvrátiť pozornosť od iných problémov. Sociálna sieť predtým tvrdila, že Apple využíva svoje dominantné postavenie na preferovanie vlastného zberu dát, zatiaľ čo konkurentom to neumožňuje v rovnakom rozsahu.

Spoločnosť Apple odložila zavedenie zmien ochrany osobných údajov na svojej platforme do roku 2021. Stalo sa tak po tom, čo sa vývojári a ďalšie spoločnosti ohradili, že na prípravu nemali dostatok času. 

Facebook uviedol, že „záujem“ Applu o ochranu súkromia je zámerným odvrátením pozornosti od transformácie, ktorá sa deje v Cupertine, kde sa Apple namiesto inovatívnych hardvérových produktov zameriava na softvér a médiá založené na dátach.

Protimonopolné úrady USA pokračujú v podrobnej kontrole obchodných praktík, ktoré sú v rozpore so záujmami používateľov. Aj z tohto dôvodu spoločnosti Facebook aj Apple strácajú príjmy – Facebook z reklamy na zariadeniach Apple a Apple z dôvodu zvyšovania nedôvery v hardvérovú aj softvérovú oblasť.

Facebook vs. Apple

Facebook vs. Apple

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Televízor s obrazom blízkym k realite – Philips OLED805

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.

Nechajte nám správu