Jeden vyzývateľ, 10 programátorov, UX a technologických odborníkov, 24 hodín intenzívnej práce a na konci jeden víťaz. Taká je bilancia výzvy Hackathon na Fin.Techsummite, ktorá pod taktovkou 365.bank ocenila najlepší prototyp mobilnej aplikácie na správu časti rodinných financií. Víťazný projekt získava sumu 3 000 eur a možnosť jeho implementácie do praxe.

Naučiť deti bezpečne a rozumne hospodáriť so svojimi financiami a efektívne spravovať časť výdavkov členov rodiny. Samozrejme, jednoducho a nenásilne prostredníctvom mobilnej aplikácie. Taký bol hlavný cieľ zadania 365 banky na Hackathone, v rámci ktorého odborníci navrhovali prototyp aplikácie na správu financií medzi rodičmi a ich deťmi.

Podpora  startupov, špecialistov na inovácie, UX či rôznych technologických nadšencov je súčasťou DNA našej banky. Na Hackathone sme mali možnosť vidieť, čo všetko môže vzniknúť od prvotnej myšlienky až po realizáciu, za 24 hodín. A bola to výborná skúsenosť. Bude preto v našom záujme podporovať takéto projekty aj naďalej,“ hovorí Marek Šupa, CEO 365.

O víťazovi rozhodoval tím v zložení UX špecialistov, projektových manažérov, odborníkov na biznis architektúru, vývoj produktov a inovácií. Spomedzi celkovo štyroch navrhnutých prototypov vybrala porota jeden, ktorý najlepšie splnil podmienky zadania a má potenciál implementácie do reálneho prostredia.

„Pri výbere víťazného prototypu sme sa zamerali na to, aby návrh umožnil deťom a rodičom hravo a láskavo riešiť hospodárenie s peniazmi. Aby sa mohli spoločne učiť, ako si nastaviť financie v rodine, hovorí Peter Haňo zo spoločnosti Habitable.

Dopĺňa ho Michal Blažej z Lighting Beetle Studia, podľa ktorého zohrávala úlohu najmä kreatívna stránka riešenia a realizovateľnosť. „Zaujímalo nás, či riešitelia vedia vytvoriť dizajn vhodný pre detskú cieľovú skupinu a zároveň vložiť elementy na efektívne vzdelávanie.”

Vyhlásenie výsledkov výzvy Hackathon prebiehalo na prvom ročníku konferencie Fin.Techsummit. Podujatie prinieslo viaceré témy z oblastí moderných technológií, inovácií, digitálnej ekonomiky, startupov a legislatívnych zmien vo finančnom sektore. To všetko v podaní medzinárodných  odborníkov a investorov z tejto oblasti.

Viac o Fintech Summit

Boli sme na Fintech summite a mohli ste si tam kúpiť aj bitcoiny

Značky:

Nechajte nám správu